व्यावसायिक अनुसन्धान विधिको कार्यशाल सम्पन्न

नेपाल टुरिजम एण्ड होटेल म्यानेजमेण्ट कलेज, छिनेडाँडा पोखराको आयोजनामा एवं विश्वविद्यालय अनुदान आयोगको सहयोगमा पोखरा ग्राण्ड होटेल, विरौटामा सञ्चालित ३ दिने विजनेश रिर्सच मेथोडोलोजीको कार्यशाला सम्पन्न भएको छ । कार्यशालाको उद्घाटन सत्रमा बोल्दै कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि एवं विश्वविद्यालय अनुदान आयोगका सदस्य सचिव प्रोफेशर डाक्टर देवराज अधिकारीले चाहे निजी हुन् वा सामुदायिक कलेजहरुले अनुसन्धानमा देखाएको चासो स¥हानिय रहेको बताउनुभयो ।

अनुसन्धानात्मक क्रियाकलापले नै कलेजको गुणस्तर मापन गर्ने कुरामा उहाँको जोड थियो । औपचारिक कार्यक्रममा ला ग्राण्ड कलेजका प्रिन्सिपल ई. किरण केसी, पोखरा कलेज अफ म्यानेजमेण्टका प्रिन्सिपल डा. विश्व युधिर पौडेल घर्ती, पि.एन क्याम्पसका डा. वीर बहादुर कार्की लगायतका बक्ताहरुले कार्यशालाको सफलताको शुभकामना दिंदै कलेजको प्रयासलाई सकारात्मक रहेको टिप्पणी गर्नुभयो ।

समापन सत्रमा सहभागीहरुलाई प्रमाणपत्र वितरण गर्दै मुख्य स्रोतव्यक्ति त्रिभुवन विश्वविद्यालयका सेवा निवृत्त प्रोफेसर एवं फ्लोरिडा स्टेट युनिभर्सिटी अमेरिकाका फुलब्राईट भिजिटिङ्ग प्रोफेसर डा राधेश्याम प्रधानले रिसर्च गरेर मात्र नभई छापे पछि मात्र यो वौद्घिक सम्पत्ति को पहुँच सवैमा पुग्ने कुरा बताउनुभयो ।

तीन दिनसम्म सञ्चालित तालीम तथा कार्यशालामा पि.एन क्याम्पसका प्रोफेसर डा. लेखनाथ भट्टराई, पोखरा विश्वविद्यालयका परीक्षा नियन्त्रक डा. भरतराम ढुङ्गाना, डा. सूर्य बहादुर जिसी कलेजका एसोसियट प्रोफेसर जस बहादुर गुरुङ्ग लगायतले प्रशिक्षण दिनुभएको कार्यक्रममा पोखरा विश्वविद्यालय व्यवस्थापन संकायको कार्यक्रमहरुमा ईन्टर्नसिप र प्रोजेक्ट वर्क को विधि र पछिल्लो प्राबधान वारेमा कलेजका प्राध्यापकहरुलाई सहजीकरण गरिएको थियो ।

असारको १४, १५ र १६ गते सञ्चालित कार्यक्रममा उद्घाटन सत्रको सभापतित्व कलेज व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष अशोक पालिखेले गर्न‘ु भएको थियो भने सञ्चालन जुनियर प्रोफेसर सुरेन्द्र वावु तिवारीले गर्नुभएको कार्यक्रममा कलेजका पूर्णकालीन र आशिंक प्राध्यापकहरु गरी ३० जना प्राध्यापकहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

आश्रमलाई सहयोग

लेखनाथ २२ जेष्ठ विजयपुर महिला विकास संरक्षण सस्था र परोपकार महासंघ लेखनाथ २६ वडा ईकाईले आश्रमलाई सहयोग गरेको छ । नेपाल परोपकार महासंघले दामोदर कुण्ड स्थित वाल आश्रम सञ्चालनका लागी र त्यहाँ सम्म पुग्नका लागी खर्च स्वरुप करिव २० हजार ...