जहाँ महिलाको दूध दुहेर बेचिन्छ !

एजेन्सी

एजेन्सी: गाई, भैसीको दूध त बिक्री हुन्छ, यो सबैलाई थाहा भएकै कुरा हो । महिलाले आफ्नो दूध पनि बिक्री गर्छन भन्दा तपाईँलाई पत्यार नलाग्नसक्छ, तर यो सत्य हो ।

विश्वमा यस्ता देश पनि छन जहाँ महिलाले आफ्नो दूध दुहेर बिक्री गरिरहेका छन् । कम्बोडियाका महिलाले आफ्नो दूध प्रतिलिटर सात डलरमा अमेरिकामा बिक्री गर्ने गरेका छन् । यसरी दूध बिक्री हुने देश हो कम्बोडिया । लामो समय चलेको यो काम केही दिनअघि मात्र स्थानीय सरकारले प्रतिबन्ध लगाएको छ ।

गरिब मुलुक कम्बोडियाका महिलाहरुले दुध बेच्न थालेको लामो समयपछि स्थानीय सरकारले यस्तो कामलाई तत्काल प्रतिबन्ध लगाउन स्थानीय प्रशासनलाई भनेको छ । त्यहाँको स्वास्थ्य मन्त्रालयले मंगलबार महिलाहरुबाट संकलन गरेको दूध बिक्रीमा रोक लगाउन निर्देशन दिएको हो ।

अमेरिकामा कम्बोडियाका महिलाको दूध प्रतिलिटर सात डलरमा खरिद गरेर २० डलरमा बिक्री गर्ने गरिएको थियो । भाइस म्यागेजिनका अनुसार कम्बोडियाका ५० जना महिला यस्तो कार्यमा लागेका थिए । कम्बोडियाका महिलाले दुहेर पठाएको दूध अमेरिकाका बालबालिकाहरुलाई खुवाउने गरिएको थियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

सदियौँदेखि एउटै खम्बामा अडिएको छ यो मन्दिर

भूकम्पका कारण काठको टेको लगाएर अड्याइएका कैयन् मन्दिर देख्न पाइन्छ काठमाण्डौमा । कहिले टेको फुस्किन्छ र मन्दिर भत्किन्छ भनेर मानिसहरु त्राहिमाम हुन्छन् । तर चीनमा एउटा यस्तो प्राचिन मन्दिर छ जुन सदियौँ देखि एउटै टेकोमा अडिइरहेको छ । चीनको दक्षिणपश्चिमस्थित ...