पृथ्वीनारायण शाहको सम्मानमा खुसि–केसी

पौष २७,पोखरा

नेपाली काँग्रेसका आमन्त्रित केन्द्रिय सदस्य एवं बरिष्ठ उद्योगपति सूर्यबहादुर केसीले राष्ट्रिय एकताका प्रतिक पृथ्वीनारायण शाहलाई सम्झेर बर्तमान सरकारले सम्बोधन गरेकोमा खुसि ब्यक्त गर्नुभएको छ । राजनीतिज्ञ केसीले क्रम भंगताको नाममा राष्ट्रिय परम्परा, मर्यादा, धर्म र संस्कृती माथि प्रहार हुँदै आएकोमा यसपटक सरकारको जिम्मेवारी पूर्ण निर्णयले राष्ट्रिय विभूतीको सम्मान भएको विज्ञप्ती मार्फत उल्लेख गर्नुभएको छ । उहाँले राष्ट्रिय एकता र सद्भावले मात्र मुलुकको समृद्धि हुने जनाउनुभएको छ ।

एक दशकसम्मको प्रयास पछि सरकारले बल्ल पुष २७ लाई राष्ट्रिय एकता दिवशको रुपमा मान्यता दिएको जनाउँदै यस दिवसको महत्व स्थापित हुनु आफैमा स्वागतयोग्य कार्य भएको केसीद्वारा जारी विज्ञप्तीमा उल्लेख गरिएको छ । राष्ट्रनिर्माताको रुपमा पृथ्वीनारायण शाहलाई उच्च सम्मान गर्दै उहाँका उपदेशहरु अहिलेसम्मपनि सान्दर्भिक रहेका केसीले जनाएका छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

काँग्रेस केन्द्रीय कार्य समितिको आकस्मिक बैठक बस्दै

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय कार्य समितिको आकस्मिक बैठक शुक्रबार प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा हुने भएको छ । शुक्रबार बिहान ९ बजे उक्त बैठक आह्वान गरिएको नेपाली काँग्रेसका मुख्य सचिव कृष्ण पौडेलले बताए । यसैबीच  पार्टीले प्रदेश नं ३ को प्रदेशसभा ...