गण्डकी कलेज अफ इन्जिनियरिंङ्ग लामाचौरमा आईटी एक्पो हुने

पोखराको लामाचौरस्थित गण्डकी कलेज अफ इन्जिनियरिंङ्ग एण्ड साइन्सको आयोजनामा सोहि कलेजको प्रांगणमा यही फाल्गुन १३ र १४ गते सूचना प्रविधि सम्बन्धि बृहत प्रदर्शनी, सातौ GCES IT EXPOहुने भएको छ।  पोखरामा सूचना प्रविधिको विकासमा थप योगदान पुराउने उदेश्यले सो EXPO आयोजना गरिएको मूल आयोजक समितिका अध्यक्ष संजय निरौलाले जानकारी दिए। EXPO मा मुख्य आकर्षणका रुपमा विद्यार्थीहरुले तयार गरेका सफ्टवेरहरु, मोबाइल एपलिकेशनहरु, Game of Codes जस्ता राष्ट्रिय स्तरका प्रतियोगिताहरु,hardware expo,तथानेपालमा बनाईएको सफ्टवेरहरुको जानकारी जस्ता विभिन्न कार्यक्रमहरु आयोजना हुने उनले बताए। यस कार्यक्रमले पोखरालाई स्मार्ट सिटीको रूपमा रूपान्तरण गर्ने कार्यमा थप योगदान पुर्याउने बिश्वाश आयोजक पक्षको छ।  कलेज र विद्यार्थीको सहकार्य तथा व्यबस्थापनमा हुन लागेको सो EXPO लाई सूचना तथा प्रविधिको क्षेत्रमा क्रियाशिल संस्था, विद्यार्थी र व्यवसायिक प्रतिस्ठानका निम्ति निकै लाभदायी हुने विश्वासका साथ आफुहरु जुटेको आयोजकको भनाइ छ।

“Bridging gaps through Information Technology” भन्ने मुल नाराका साथ आयोजना हुन लागेको यस IT EXPO ले सूचना प्रविधिको क्षेत्रमा क्रियाशील शैक्षिक संस्थानमा अध्यनरत विद्यार्थीहरुलाई राष्ट्रिय स्थरमा चिनाउने अवसर प्रदान गर्नुका साथै सम्बन्धित निकायलाई यस प्रकारका कार्यक्रमहरु आयोजना गर्न उत्प्रेरित गर्ने कलेजका सह प्राचार्य अशोकराज पराजुलीले बताउनु भयो।  सूचना प्रविधिको क्षेत्र अबको विकशित समाजको निम्ति अभिन्न अंग बन्ने कुरामा कुनै शंका छैन। यसै संधर्वमा गण्डकी कलेज अफ इन्जिनियरिंङ्ग एण्ड साइन्समा आयोजना हुने यस IT EXPO ले यस क्षेत्र विकासमा महत्वपुर्ण भूमिका खेल्ने छ भन्ने कुरामा आयोजक पक्ष पूर्ण विश्वस्त रहेको विद्यार्थी आयोजक समितिको अध्यक्ष सुधा श्रेष्ठले बताउनु भयो।  नेपालमा सफ्टवेरइन्जिनियरिंङ्गविषयको अध्यापनको कोशेढुंगा बनेको यस GCES ले सैदान्तिक र व्यावहारिक शिक्षालाई आत्मसात गर्दै थुप्रै दक्ष जनशक्ति उत्पादान गरिसकेको छ। विद्यार्थीहरुको प्रतिभालाई प्रस्फुटन गर्ने तथा उनीहरुको सीप र क्षमतालाई चिनाउने उदेश्यले सुरु गरिएको यस EXPO को कार्यक्षेत्र अहिले वृहद बन्दै गएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

साढे दुईमहिना वितिसक्दापनि टेलिकम प्रमुखको पर्फरमेन्स एग्रिमेन्ट भएन, फोरजी सेवा अन्यौलमा

काठमाडौं। नेपाल टेलिकमको कार्यकारी निर्देशक कामिनी राजभण्डारीको परफरमेन्स एग्रिमेन्ट नभएको खुलेको छ। मन्त्रिपरिषद्ले नियुक्त गरेको एक हप्ताभित्र राजभण्डारी र सूचना तथा सञ्चार मन्त्रालयबीच हुनुपर्ने सो एग्रिमेन्ट ६८ दिन वितिसक्दा  पनि भएको छैन । आफू कार्यकारी पदमा पुगेर के गर्ने भन्ने ...